Beş çocuk doğurup altıncının hayalini kuruyordu… Eski model 50 yaşında ebe olmaya karar verdi

Son 20 yılda beş kez doğum yapan eski model şimdi de ebe olmaya hazırlanıyor! 50 yaşına girmesine sayılı günler kala böyle bir karar alan ve bunun için ilk adımlarını da atan bu eski modelin amacı, kendisi gibi geniş aile seven kadınlara destek olmak.

Bir bakalım kim bu ünlü?

EBE OLMAK İÇİN KURSLARA, EĞİTİMLERE GİDİYOR 
24 yıl önce evlenip o zamandan bu yana beş tane çocuk doğuran şimdi de anne olmaya hazırlanan kadınları bebekleriyle kavuşturmak için kolları sıvayan bu kişi, ünlü şef Jamie Oliver’ın eşi Juliette ya da daha çok bilinen adıyla Jools Oliver.

Eski bir model olan 49 yaşındaki Jools Oliver, ebe olup kendine yeni bir kariyer yolu çizmeye karar verdi. 

Hatta bu isteği sadece düşünce düzeyinde kalmadı çoktan eyleme bile geçti. Jools Oliver son iki yıldır ebelik konusunda kurslara katılıyor.
?

‘RÜYA GİBİ BİR İŞ!’
Jools Oliver, bunun tam da kendisine göre bir iş olduğunu belirtip “Yeni doğmuş bebekleri kucağıma almak kesinlikle rüya gibi bir iş” diye konuştu. 

Jamie Oliver ile evliliğinden, yaşları 7 ile 21 arasında değişen toplam beş çocuk annesi olan Jools Oliver, Postcards From Midlife adlı yayında ilginç açıklamalar yaptı.

Oliver, gençlik yıllarında ebelik yerine model olarak kariyer yapmaktan pişmanlık duyduğunu anlattı.

Jools Oliver “Aslında meslek seçimi konusunda bir rehberim yoktu. Keşke doğrudan üniversiteye gidip ebe olsaydım” diye konuştu.

‘BİR REHBERİM OLSAYDI, MESLEĞİM DE EBELİK OLURDU’
Eğer gençlik yıllarında böyle bir eğitim alsaydı şu anda ebelik yapıyor olacağını belirten Jools Oliver “Bu alanda kesinlikle de çok iyi olurdum” dedi.

James ve Jools Oliver çifti 2019 yılına kadar dört tane çocuk sahibi oldu. Beşinci bebek için ise oldukça büyük bir çaba harcadılar:

O süreçte tüp bebek yöntemiyle beşinci bebeği dünyaya getirmek istediklerini açıklamıştı Jools Oliver.

BEŞİNCİ BEBEK UĞRUNA ÖLÜMDEN DÖNDÜ
Ama talihsizlikler yakalarını bir türlü bırakmadı. O süreçte beş kez düşük yaptığını ve bunlardan birinin ölümcül olabileceğini söyledi daha sonra.

Jools Oliver bu konuda da “Dört çocuğum olduğu için kendimi suçlu hissettim. Düşük yaptığımı insanlara anlatamayacağımı düşündüm” diye konuştu.

Jools’un ebelik hayalini gerçekleştirebilmesi için üniversiteden diploma alması ve çıraklık sürecini tamamlaması gerekecek.

17 YAŞINDA TANIŞIP AŞIK OLDULAR 
Jools adıyla tanınan gerçek adıyla Juliette Oliver ile Jamie Oliver’ın bu kadar çok çocuk sahibi olmak istemesinne şaşmamak gerekir.

Belli ki onlar daha çocuk yaşta başlayan aşklarının mümkün olduğunda çok meyvesi olması gerektiğini düşünüyorlar.

Oliver çifti, birlikteliklerini 2000 yılında resmiyete döktü. Ama ondan çok daha önce birbirlerine aşık olmuşlardı.

James ve Jools Oliver, 17 yaşında tanıştı. Birbirlerine daha lise yıllarında aşık oldular.

UZAK KALDIKLARINDA HER GÜN MEKTUP YAZDI 
 Hatta gençlik yıllarında yani aşktan ayakları yerden kesildiği sırada zorunlu bir ayrılık da yaşadılar. Jools Oliver, bir süreliğine Tokyo’da çalışmaya gitti.

İşte o süreçte de Jamie Oliver ona hemen her gün hem de hiç aksatmadan mektup yazıp gönderdi.

SIRA SIRA ÇOCUKLARI DOĞDU 
Oliver çiftinin ilk bebeği Poppy Honey Rose, evlenmelerinden iki yıl sonra yani 2002 yılında dünyaya geldi. Ondan bir yıl sonra Daisy Boo Pamela aralarına katıldı.

Altı yıllık bir aradan sonra 2009’da Petal Blossom Rainbow’u kucaklarına aldı çift. Ondan bir yıl sonra dra Budddy Bear Maurice ile aileyi biraz daha genişlettiler.

Jamie ve Jools Oliver’ın en küçük bebeği River Rocket Blue Dallas ise 2016 yılında doğdu.

ALTINCI BEBEK DE GÜNDEMDEYDİ 
Oliver çifti, bu yılın şubat ayında altıncı bebek konusundaki düşüncelerini de diye getirmişti. 48 yaşındaki Jamie Oliver. İngiliz The Sung gazetesine verdiği röportajda karısı Jools’un bir çocuk daha istediğini anlattı.

“Ben aslında bir sonraki aşamaya geçmeye çalışıyorduk. Ama Jools, beni geri çekmek için çabalıyor. Bir çocuk daha istiyor. Aslında bunu ikimiz de isteriz. Böyle bir ailemiz olduğu için mutluyum., Yorgun ama mutluyum” diye konuştu.

Jools Oliver’in yeni bir bebek istemesinin nedeni de basit aslında. 21 yaşındaki büyük kızları Poppy, artık usul usul yuvadan uçup kendine yeni bir hayat kurmak üzere.

Onun boşluğunu doldurmak için de Jools Oliver yeni bir bebek istiyor.

Fakat Jamie Oliver’a göre her şeyin bir zamanı var ve artık bebek sahibi olma zamanı onlar için geçmek üzere.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x